GPlus
۱۳۹۱/۹/۱ - ساعت 09:46:43

بررسی مدل های مختلف خودروهای جیلی در ایران + تصاویر

نوبت به جیلی رسیده است تا خودش را به بازار تشنه ایران برساند، بازاری که نیاز به خودروی تولید داخل دارد ولی از واردات بیشتر سود می برد. طراحی سایت
به گزارش بازار خبر کمپانی Geely از سال 1986 کار خود را در عرصه تولید و عرضه حمل و نقل، ساخت موتورسیکلت، ساخت موتور برق و این اواخر خودرو آغاز کرد. عمده شهرت این شرکت مربوط می شود به همکاری موفقیت آمیز با ولوو سوئد .


چندی پیش در شلوغی حضور برندهای مختلف چینی در بازار ایران، نام این خودروساز نیز شنیده شد. اما داستان بدون پیگری های بعدی خاتمه یافت. تا اینکه مجدداً حضور رسمی این برند با تاسیس عرضه کننده رسمی اش یعنی شرکت جیلران در ایران خبرساز شد. در حال حاضر جیلران سه محصول را به بازار معرفی می کند.


EC7

مدل EC7 به عنوان نخستین خودروی چینی است که بر مبنای استانداردهای اروپایی تولید شده و توانسته مجوزهای لازم جهت عرضه در بازارهای اروپایی را کسب کند. ایده های اولیه این خودرو در سال ۲۰۰۶ شکل گرفت و بهبودهای صورت گرفته در آن، منجر به اخذ گواهینامه ۴ ستاره ایمنی از Euro NCAP در سال ۲۰۱۱ شد.


EC7-RV


این مدل در حقیقت نسخه هاچ بک EC7 است. رعایت استانداردهای اروپایی توانسته مجوزهای لازم جهت عرضه در بازارهای اروپایی را کسب کند و به عنوان خودرویی ایمن و دوست دار محیط زیست معرفی شود. با امکاناتی درخور توجه می تواند سهم مناسبی از بازارهای هدف را به خود اختصاص دهد.


SC7


این مدل قرار است که در کلاس لوکس های ارزان قرار بگیرد. خودرویی در کلاس C که بدون در نظر گرفتن چهره برجسته اش می تواند بازار مستقلی را برای خودش فراهم کند.


قیمت مدل ها


جیلی EC7 در بازار آزاد حدود 54 میلیون تومان عرضه می شود. این در حالی است که پیش تر قیمت کارخانه ای ان حدود 40 میلیون تومان بود. مدل EC-RV نیز در بازار 55 میلیون تومان یافت می شود. تا این لحظه اطلاعاتی درباره قیمت SC7 در دست نیست.


تجهیزات جانبی


گفته می شود امکانات این خودروها از این قرار هستند: چراغ جلو به همراه تنظیم ارتفاع، چراغ مه شکن جلو، چراغ مه شکن عقب، دستگیره ها با تریم فلزی، رینگ های آلومینیومی، شیشه جلو با سیستم HSEA سبز رنگ، شیشه عقب با سیستم HSEA سبز رنگ با آنتن درون شیشه و سیستم گرم کن داخلی، سانروف برقی، آینه های برقی با گرم کن و قابلیت جمع شوندگی دستی،
کنسول جلو با تریم طوسی نقره ای، تریم داشبورد چرم، رودری های چرم، فرمان چرم مجهز به کلید های کنترلی، رکاب استیل، چراغ زیر درب راننده ، چهار پنجره مجهز به سیستم Power Windows، شیشه ها با محافظ نویز، پرده شیشه عقب با قابلیت جمع شوندگی دستی، صندلی های چرم، صندلی ها عقب تاشو، سنسور تشخیص کمک راننده، کمربند صندلی های جلو با قابلیت تنظیم شانه ها و محدود کننده نیرو، کمبربندهای سه نقطه ای باقابلیت پیش کشندگی اتوماتیک، قفل کودک، هشدار باز بودن درب ها، هشدار روشن ماندن چراغ ها، چراغ های جلو با قابلیت روشن شدن اتوماتیک،

آیینه وسط با قابلیت مات شدن، ایربگ صندلی های جلو، ایربگ جانبی صندلی های جلو، ایربگ پرده ای صندلی های جلو و عقب، نمایشگر ضربه از کنار درب ها، تجهیزات هشداردهنده ضد سرقت، هشدار سرعت بیش از حد مجاز ، هشدار فراموش کردن کلید در داخل خودرو، قفل فرمان، سیستم قفل اتوماتیک درب ها با سنسور سرعت، سنسور دنده عقب، باک بنزین ضد انفجار و ضد نشتی با 6 لایه مواد پلیمری مخصوص، سیستم برف پاک کن تناوبی    ، صندلی برقی راننده با قابلیت تنظیم 8 حالته، فرمان قابل تنظیم، سیستم تهویه مطبوع تمام اتوماتیک، فیلتر گرد و خاک ، نمایشگر اطلاعات خودرو مجهز به نمایشگر دمای خارجی و سیستم پخش DVD با صفحه نمایش 6.5 اینچی.

 

داخل کابین EC7 صندوقدار و هاچ بک شبیه هم است

 

تصویر داخل کابین SC7

 

نمای از پشت EC7

 

نمای از پشت EC7-RV

 

نمای از پشت SC7